Tıbbi tercüme diğer tüm tercüme metinlerinden farklı olarak tıbbi alanda güncel bilgi ve literatür bilgisine sahip olmayı gerektirmektedir.

Tıbbi tercüme diğer tüm tercüme metinlerinden farklı olarak tıbbi alanda güncel bilgi ve literatür bilgisine sahip olmayı gerektirmektedir.

Metinlerdeki tıbbi ifade ve kelimeler ancak ve ancak bu alanda ihtisas sahibi kişiler tarafından tercüme edilmelidir.

Mavim tercümenin bu alanda yaptığı çevirilerin başarısı ,birlikte çalıştığımız akademik iş ortaklarımızla yaptığımız uyumlu işbirliğinden kaynaklanmaktadır.

Özellikle ilaç şirketleri,çok uluslu ilaç imalatçıları,medikal ve tıbbi cihaz şirketleri,biyoteknoloji alanında çalışan kurum ve kuruluşlar,yurt dışından ilaç ithalatı yapan resmi kurum ve kuruluşlar( sağlık bakanlığı,Türkiye Eczacılar Birliği ),tıbbilabartuar ve klinik araştırma kurumlarına hizmet vermekteyiz.

Tıbbi tercüme yaptığımız belgeler arasında,

Tıbbi açıdan Olumsuz vakalar, klinik protokoller, klinik araştırma ve denemeler,
Tıbbi vaka formları, tıbbi sözleşmeler, araştırma veri sayfaları, dosyalar,
İlaç ruhsatlandırma belgeler, hasta rıza formu,
İlaç ve tıbbi cihaz kullanma talimatları, araştırmacı broşürü, toksikoloji raporları,tıbbi cihaz teknik şartname çevirileri, hasta epikriz ameliyat, raporları,ilaç prospektüsleri gibi belgeler yer almaktadır.

Tıbbi tercüme Büromuz; İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Hollandaca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça, İspanyolca, Arapça ve diğer dillerde yeminli çeviri hizmeti vermektedir.

Ayrıca tıbbi tercüme konularımız arasında,

Anestezi, kardiyoloji, dermatoloji, Endokrinoloji, Gastroentoloji, genetik, geniatrik hermatoloji, mikrobiyoloji, neroloji, bulaşıcı hastalıklar; Onkoloji, ortopedi, üroloji, cerrahi, nükleer tıp, kadın hastalıkları ve doğum gerek yeminli gerekse noter yeminli tercüme hizmetleri bulunmaktadır.


Mavim tercüme güçlü akademik kadrosu ve tıbbi terimlere hakim profesyonel ekibi ile; hastanelere, tıp merkezlerine, labaratuarlara, fizik tedavi merkezlerine, biomedikal firmalara, medikal cihaz imalatcıları ve tedarikçilerine de en doğru ve en hızlı Tıbbitercüme hizmeti vermekten gurur duyar.

Tahmin edeceğiniz gibi tıbbi tercüme diğer alanlarda yapılan çevirierden farklı olarak çok faha fazla önem taşımaktadır,en ufak bir hatanın ölüm dahil çok ciddi felaketlere yol açacağını düşünürsek ,mutlaka tıp alanında uzman kişiler ile dil biliminde uzman kişilerin bir arad uyumlu bir çalışma yapması gerekmektedir.

Bu nedenledir ki,ülkemizdeki bir çok tıbbi kurum ve kuruluş,eczane ,ilaç şirketi ve akademik çevre tarafından 14 yıldır tercih edilmekteyiz.

 

FAYDALI BİLGİLER

YUKARI