Yasalar kapsamında ve mahkemeler tarafından talep edilen hukuki belgelerin,çeşitli dillerden konunun uzmanı çevirmenler tarafından büyük bir titizlik ve hassasiyet içerisinde yapılması gerekmektedir.

Yasalar kapsamında ve mahkemeler tarafından talep edilen hukuki belgelerin,çeşitli dillerden konunun uzmanı çevirmenler tarafından büyük bir titizlik ve hassasiyet içerisinde yapılması gerekmektedir.

Hukuki Tercümeler ,aynı ülke içerisinde olabildiği gibi bazı ülkelerde eyaletlere,illere ,bölgelere göre değişim gösterdiğinden mutlaka güncel ve eksiksiz Kanun hükümlerine hakim olunmalıdır,aksi taktirde Hukuki çevirilerdeyapılacak en ufak bir hata ciddi maddi vemanevi kayıplara yol açar.

Bu nedenledir ki Hukuki Çeviri deneyimsiz tercümanlar tarafından yapılabilecek çeviriler değildir,tam tersine Hukuk terimlerine aşina,deneyimli,yasalara vakıf,çeviri yapılacak dilin kültürünü bilen ,teknik bilgi sahibi çevirmenler tarafından yapılır.

Mavim Tercüme Bürosu,Hukuk bürolarına,serbest avukatlara,uluslararası şirketlere,resmi kurum ve kuruluşlara Hukuki Yercüme alanında yıllardır hizmet vermektedir.

Hukuki çeviri alanında başarımız kadromuzun teknik ,kültürel ve bölgeselbilgiye vakıf olması ve tam bir hassasiyet ile çevirisi yapılacak belgeleri inceleyerek gerekli inceleme ve araştırmayı yaptıktan sonra tercümanlık yapmasından kaynaklanır.

Hukuki tercümeler noter yeminli hukuki çeviri,noter tasdikli hukuki tercüme,apostilli hukuki tercüme,gibi çeşitli şekillerde istenebilir.

Tercümenin yapıldıktan sonraki safhasında da tecrübeli Noterlerimiz,Beyoğlu 53.,14.ve 9.Noterlikleriyle yapmış olduğumuz iş birliği çerçevesinde hızlı bir şekilde çevirileriniz teslim edilmektedir.

Tüm Türkiye'den müşterilerimiz olduğu gibi özellikle İstanbul,Beyoğlu Hukuki çevirileri,Taksim Hukuki tercümeleri,İstiklal caddesinde Hukuki çeviri bürosu, Harbiye, Elmadağ, Şişli, Beşiktaş, Karaköy,Eminönü,Şişhane gibi bölgelerlede Hukuki Çeviri hizmetlerini vermekteyiz.

Hukuki Çeviri Kapsamına giren bazı alanlar şunlardır;

  • Yasalar önünde kabul edilmesi gereken Hukuki sözleşmeler.

  • Mahkeme Kararlarının tercümesi

  • Lisans sözleşmeleri

  • Kira Sözleşme ve kontratları

  • Resmi kuruluşlar tarafından verilen belgeler ( doğum belgesi,ikametgah,imza beyannamesi,Nüfus kayıt örneği,evlilik cüzdanı,adli sicil belgesi,ölüm belgesi,miras kararları )

  • Kredi başvurusu,

  • Patent ve sicil kayıtları

  • Marka başvuruları

  • Vekaletnameler

  • Boşanma kararları 


FAYDALI BİLGİLER

dokuman 2

Nitelikli Hukuki Çeviri

Uluslararası hukuk kurallarının evrenselleştiği günümüzde artık hukuki tercümeler çok önem arz etmekte ve nitelikli hukuki tercüme önem kazanmaktadır.

YUKARI