Pasaport tercümesi ,özellikle evlendirme daireleri tarafından,yurt dışında yaşayan veya yabancılarla evlilik yapmak isteyen kişiler için talep edilen ve yeminli tercüman tarafından çevirisi yapıldıktan sonra noter tarafından tasdiklenir.

Pasaport tercümesi ,özellikle evlendirme daireleri tarafından,yurt dışında yaşayan veya yabancılarla evlilik yapmak isteyen kişiler için talep edilen ve yeminli tercüman tarafından çevirisi yapıldıktan sonra noter tarafından tasdiki yapılan tercümedir.

 Ayrıca yabancı uyruklu kişilerin Türkiye'de çalışacağı kurumlar tarafından da veya bazı Büyükelçilikler tarafından Pasaportlarının tercüme edilmesi istenebilir.

Pasaportunuzu ofisimize getirmeden mail veya kargo yoluyla kopyasını yollayarak da tercüme talebinde bulunabilirsiniz,yeminli tercümanlarımız çevirilerini yaptıktan sonra ,görevli arkadaşlarımız noter tasdik aşamasını da takip ederek size en hızlı ve problemsiz olarak tercümelerinizi göndermektedir.

Bazı ülke vize başvurularında bazı özel şartlar istenebilir,bu bilgileri de danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Örneğin,

Libya vize başvurusu  bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportları, yeminli bir tercüman tarafından Arapça’ya tercüme edilmeli ve ilgili emniyet amirlikleri tarafından tasdik edilmelidir.

 

FAYDALI BİLGİLER

YUKARI