Konsolosluk çeviri işlemleri genel olarak bazı tasdik işlemleriyle beraber yapılmaktadır.

Konsolosluk çeviri işlemleri genel olarak bazı tasdik işlemleriyle beraber yapılmaktadır.Konsolosluk tercümelerinin tam ve eksiksiz tamamlanması olası problemlerin ve dış ülkelere ziyaretinizin ertelenmesini önleyecek en önemli çalışmadır.

 

Konsolosluk çevirilerinde alınacak taadik ve onaylar aşağıda belirtilmiştir.

 

 1. Yapılan tüm tercümelerde Noter tasdiki şarttır,Mavim Tercüme olarak Beyoğlu 1.Noterliği, Beyoğlu 2.Noterliği, Beyoğlu 15.Noterliği, Beyoğlu 47.Noterliği ve Beyoğlu 26.Noterlikleri ile yapmış olduğumuz çözüm oortaklığı sayesinde tasdik işlemlerinizi hızlı ve soru suz olarak yaptırabilirsiniz.

 2. Aynı şekilde apostil İşlemini kaymakamlıktan da yapabilirsiniz,burada kaymakamlıklar arasında uygulama farklılıkları bulunabilir,mesela Beyoğlu Kaymakamlığı Apostil (Uluslararası geçerli tasdik ) işlemleri sırasında belge sahibinin de hazırbulunmasını şart koşarken,Şişli Kaymakamlığında böyle bir şart yoktur.

  Şişli Kaymakamlığı'nda yapılacak Noter Yeminli Tercümelerinizin Apostil işlemleri için ,tercüme büromuzun görevlendirdiği arkadaşlarımız sizin adınıza işlemleri hızlı ve sorunsuz olarak takip etmektedir.

   

 3. Lahey'de 1961 yılında yapılan anlaşma gereği Apostil Kaşesine tabi ülkelerin (Almanya,İngiltere,Hollanda,Yunanistan,İtalya,Fransa,İsveç,Amerika gibi ) noter veya resmi kurumlarında tanzim edilen belgelerin mutlaka aynı ülkenin Apostil Kaşesi ile tasdik edilmesi gerekir.

  Evlilik belgeleri,Konsolosluklarda veya evlendirme dairelerinde yapılan tercümeler dahi Apostil kaşesi olmadan başka bir ülkede geçerli olamaz.

  Aynı şekilde şirket kuruluş belgeleri gibi önemli belgeler de Apostil kaşesi olmadan ,Türkiye'de tercüme edilse dahi Noter tarafından tasdik edilemez.

   

  Mavim Tercüme Bürosu, İngiltere, İsveç, Fransa, Yunanistan, Hollanda, Rusya ve Almanya konsolosluklarına yürüyüş mesafesi uzaklığındadır.

  Bu konsolosluklarla 14 yıldır çalışmanın verdiği bir samimiyet ve hızlı başvuru yapabilme avantajımızı her zaman müşterilerimizin lehine kullanmayı amaç edinmiş bulunmaktayız.

 

Turist vizesi,ticari vize,Schengen Vizesi, aile birleşimi vizesi, İsveç sambo vizesi, çalışma vizesi, Yerleşim vizesi, evlilik vizesi, nişanlılık vizesi gibi vize konularında profesyonel danışma ekibimiz konsolosluk tercümelerinde ve vize işlemlerinde size çok büyük kolaylık sağlar.

 

Özellikle Amerikan konsolosluğundan alınan K1, K2 nişanlılık vizeleri konusunda çeviri ve danışmanlık hizmetimiz size sorunsuz bir vize için teminat sağlar.

FAYDALI BİLGİLER

YUKARI